Obecní znak a vlajka
Obecní znak a vlajka
Rošt jako atribut svatého Vavřince, lilie jako heraldické znamení Prakšických ze Zástřizl, kteří vlastnili Haňovice a Kluzov do roku 1623, a kužel jako znak olomoucké kapituly, k níž patřily tyto obce po roce 1623, jsou znázorněny také na znaku a praporu obce, které jí byly uděleny Parlamentem České republiky 20. prosince 2000.
Znak má v červeném štítě pod stříbrnou hlavou s modrou mříží stříbrný hrot s modrou lilií.
Obecní prapor
U praporu tvoří list žerďový bílý, modře mřížovaný pruh, široký jednu třetinu délky listu a červené pole s bílým vlajícím klínem s vrcholem v třetině délky listu. V bílém klínu je modrá lilie. Návrh vyhotovil ředitel Zemského archivu v Opavě PhDr. Karel Müller.
Poměr šířky k délce praporu je 2 : 3.
Obecní pečeť
Podle ústní tradice, nepodložené však písemnými prameny, byla původní haňovická kaple zasvěcená jednomu z nejznámějších římských mučedníků sv. Vavřinci, který byl v roce 258 údajně usmrcen opékáním na roštu. Tento světec byl znázorněn i na obou nejstarších dochovaných pečetích obce Haňovice z let 1749 a 1758. Kluzov zřejmě vlastní pečeť nikdy neměl.
Starší haňovická pečeť z roku 1749 má tvar oválu. V pečetním poli je oválná barokní kartuš a nad ní stylizovaná šlechtická koruna. Na kartuši je vzpřímená postava světce v dlouhé říze s gloriolou, palmovou ratolestí v levé a rožněm v pravé ruce. Tento sakrální motiv prý přípomíná patrona místní kaple sv. Vavřince.
Legenda zní: Gemein Sigel von Haniowitz.
Mladší pečeť je kruhová a pochází z r. 1758. V jejím poli, lemovaném vavřínovým věncem je uprostřed kruhu opět zobrazen sv. Vavřinec.
Pečeť je opatřena legendou: Peczet obce dediny Haniowitz 1758.
Kluzov pravděpodobně vlastní pečeť nikdy neměl.